لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

خبرگزاری فارس: حبیب اللهی معاون عمرانی و شهرسازی شهرداری تهران در مراسم یادبود سید هادی میرمیران گفت: اصفهان امروز وضعیت بسیار بهتری نسبت به دیگر شهرهای ایران دارد که این را مدیون کارهای شهرسازی و معماری میرمیران است.

به گزارش خبرنگار تجسمی فارس، در ابتدای این مراسم متن سخنان سعیدی کیا وزیر مسکن و شهرسازی به مناسبت بزرگداشت سید هادی میرمیران خوانده شد.

 در ادامه حبیب‌اللهیانعاون عمرانی و شهرسازی شهرداری تهران در سخنانی میرمیران را یکی از مفاخر ارزشمند معماری ایران دانست و با اشاره به وجوه تمایز او با دیگر هنرمندان گفت: دغدغه او معماری ریشه‌دار در فرهنگ سرزمین ایران بود که در طراحی‌هایش با نگاهی معاصر و امروزی همراه می شد.

حبیب اللهیان همچنین نگاه جهانی میرمیران به معماری ایرانی را وجه تمایز دیگر این معمار ایرانی با دیگر هنرمندان ذکر کرد

 وی همچنین از تجلیل و گرامی داشت این هنرمند در زمان حیاتش به عنوان اتفاق نادری در جامعه معماران یاد کرد و اظهار امیدواری کرد از هنرمندان نظیر میرمیران در زمان حیاتشان قدردانی شود.

حبیب اللهیان در ادامه با تاکید بر این که اصفهان امروز مدیون هادی میرمیران است، گفت: اصفهان وضعیت بسیار بهتری نسبت به دیگر شهرهای ایران دارد که این را مدیون کارهای شهرسازی و معماری میرمیران است. وی همچنین با اشاره به طرح جامع تهران گفت: میرمیران در زمان حیاتش مسئولیت طرح جامع تهران را بر عهده داشت و با این طرح تهران در آستانه تحول بزرگی قرار خواهد گرفت.

بررسی و نوشته:خبرگزاری فارس- اردیبهشت ۱۳۸۶

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی