لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

خبرگزاری فارس: مدیرکل مسکن و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: صنعتی‌سازی ساختمان یک ضرورت است که باید در این استان بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، علی ابراهیمی عصر امروز در دیدار با فعالان صنعت ساختمان در این استان، اظهار داشت: در این روش قطعات و اجزای ساختمان به‌صورت کارخانه‌ای تولید و به صورت انبوه و بر اساس استانداردها و با رعایت موازین توسعه پایدار در اختیار فعالان صنعت ساختمان قرار می‌گیرد.
وی با بیان اینکه در روش صنعتی سازی مسکن، نقشه‌های صنعتی تهیه و تیپ سازی می‎شود، گفت: در این صنعت مصالح به‌صورت سری در کارگاه‌های صنعتی تولید و مدیریت و شیوه کار از ابتدای تهیه نقشه تا تولید مصالح ساختمانی، صنعتی است.
ابراهیمی در ادامه با تأکید بر اینکه حرکت به سوی صنعتی سازی نباید به هویت معماری اسلامی ایران خدشه وارد کند، گفت: رعایت مقررات ملی ساختمان برای توسعه صنعتی سازی ساختمان یکی از الزامات مهم در این عرصه برای حفظ ایمنی و مقاوم سازی ساختمان به شمار می‌آید.
مدیرکل مسکن و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به مزایای صنعتی سازی، گفت: سبک سازی، مقاوم سازی، صرفه‌جویی در مصالح، مصرف بهینه انرژی، کاهش دوره ساخت و در نتیجه کاهش هزینه ساخت و افزایش عمر مفید و کیفیت ساختمان از مهم‌ترین مزایای صنعتی سازی ساختمان است.
وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی میز خدمت در راستای پاسخگویی سریع به مراجعان این اداره‌کل، افزود: امروزه ابزار الکترونیکی، انجام امور و ایفای وظایف شهروندی را بسیار ساده‌‌تر، سریع‌تر و ارزان‌‌تر کرده است.
ابراهیمی با اشاره به اهداف اصلی دولت الکترونیک در استان تصریح کرد: ارائه خدمات و تسهیلات بهینه به مردم و کاهش هزینه‌ها که در نهایت به صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها منجر می‌شود، از جمله اهداف دولت الکترونیک است.
وی افزود: اکنون باید با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی درست مردم را تشویق به استفاده از این امکانات کرد.
مدیرکل مسکن و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بحث دولت الکترونیک و استفاده از فن‌آوری اطلاعات جزو الزامات قانونی است، گفت: این امکان با کمک و همکاری دستگاه‌ها به ویژه استانداری و شرکت‌های خدماتی به ثمر خواهد نشست.

منبع: خبرگزاری فارس-آبان ۱۳۹۰
تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی