تاریخ آخرین ویرایش : دوشنبه،19-4-1396
تعداد بازدید :1869

نشست تجلیل از خبرنگاران، عصر دیروز دوشنبه در موزه هنر امام علی (ع) با حضور مسئولان حوزه معماری و صنعت ساختمان كشور و جمعی از اساتید و خبرنگاران این حوزه برگزار شد.

در این نشست رئیس كانون سراسری انبوه‌سازان كشور، ضمن اظهار امیدواری از پیشرفت روزافزون خبرنگاران گفت: امروز تمام كشورهای دنیا خبرنگاران كشور ما را زیر ذره‌بین خود دارند، از این رو خبرنگاران باید با تعهد و امانتداری در انتقال اظهارات مسئولان، به وظیفه خطیر خود عمل كنند.

به گزارش خبرنگار شبكه اطلاع رسانی صنوف و مسكن ایران (صما)، ایرج رهبر در ادامه با تأكید بر سه اصل صداقت، امانتداری و خوشنامی به عنوان اساس حرفه خبرنگاری گفت: در حال حاضر تمامی خبرنگاران مطرح در سراسر جهان به واسطه داشتن این سه اصل مطرح شده اند.

وی همچنین ضمن تأكید بر لزوم همكاری و نزدیكی هر چه بیشتر خبرنگاران با مسئولان كشور گفت: اكنون بزرگترین طرح عمرانی كشور در قالب مسكن مهر در حال اجراست و اطلاع رسانی دقیق خبرنگاران این حوزه اهمیت بسزایی دارد.

در ادامه این نشست رئیس انجمن مفاخر معماری ایران نیز ضمن تبریك روز خبرنگار به خبرنگاران سراسر كشور ، بر تخصصی كردن بخش‌های مختلف خبرنگاری مطابق با نیازهای جامعه به منظوركیفی سازی و تأثیر گذاری اخبار و مطالب حوزه صنعت ساختمان تأكید كرد.

سید علیرضا قهاری با اعلام خبر تشكیل كانون خبرنگاران شمس در آینده نزدیك افزود: از آنجایی كه سلامت جامعه و حفظ نسل‌ها به انتقال صحیح اخبار بستگی دارد، حرفه خبرنگاری در راستای انتقال درست این اخبار قابل ستایش است.

همچنین در این نشست محمد مهدی محمودی، استاد معماری دانشگاه تهران با تاكید بر به روز و آگاه بودن معماران و خبرنگاران افزود: معماری و خبرنگاری هر دو بر گذر زمان موثر است و از آنجا كه معماری مربوط به هویت تاریخی است، رخدادهای خبری در معماری فردا ثبت می شود.

همچنین در این نشست بنی هاشمی، مسئول موزه هنر امام علی (ع) ضمن تقدیر از خبرنگاران گفت: خبرنگاران با بزرگنمایی مسائل منجر به این می شوند كه مسئولان توجه بیشتری نسبت به مسائل و مشكلات موجود داشته باشند و تشكل‌ها و انجمن‌های كشور بدون اطلاع‌رسانی خبرنگاران عملاً فلج‌ هستند و نمی‌توانند در این مورد موفق عمل كنند.

در پایان این مراسم كه از سوی انجمن مفاخر معماری ایران برگزار شده بود، با اعطای لوح از خبرنگاران حاضر تجلیل شد.

صما-شبكه اطلاع رسانی صنوف مسكن ایران - 18 مرداد 1390

موضوعات مرتبط : هم اندیشی    
عضو مرتبط : سید علیرضا قهاری  


نظرات:

برای ارسال نظر جدید ابتدا باید وارد سایت شوید