لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

سید علیرضا قهاری گفت: کمیته ایرانشناسی انجمن مفاخر معماری ایران، استان همدان را به عنوان استان سال ۹۰ معرفی کرد.
رییس انجمن مفاخر معماری ایران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار برنا در همدان، اظهار داشت: از سال ۱۳۸۶ تا کنون استان های سمنان، مرکزی، اصفهان و زنجان به عنوان استان سال و در راستای معرفی امکانات و پتانسیل ها معرفی شده اند.

قهاری افزود: این اقدام توسط کمیته ایرانشناسی انجمن مفاخر معماری ایران صورت می گیرد که با برنامه مشروح و با همکاری مقامات استان و همچنین پشتیبانی سازمان های مرکزی، بتوانند سطح استان را در سال مورد نظر ارتقا دهند.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، سرپرستی برنامه ها با استانداری و با همکاری سازمان میراث فرهنگی و صدا و سیمای استان انجام می گیرد.

قهاری بیان داشت: هدف اصلی از این اقدام، توجه بیشتر به تمامی استان های کشور و معرفی بیش از پیش آنها برای ایرانیان و جهانیان است.

رییس انجمن مفاخر معماری ایران اذعان داشت: ضمن اینکه متاسفانه در سال های اخیر و در نتیجه عملکرد ضعیف مدیران مربوط، شناخت از ایران مختص استان هایی مانند اصفهان، شیراز و تهران شده است.

وی با اشاره به معرفی استان همدان به ایرانیان و جهانیان در سال ۹۰ بیان داشت: از جمله برنامه هایی که برای همدان ۹۰ در نظر گرفته شده می توان به فعال کردن تمامی بخش های دولتی و غیردولتی در سال ۹۰، جذب دیدگاه مسوولان و مردم به پتانسیل های استان در زمینه گردشگری، صنعت، کشاورزی و …، خودباوری مردم استان و به ویژه جوانان همدان به اعتبار استان و اصلاح نگرش به جهت مثبت، بزرگداشت مفاخر علمی، ادبی و هنری، برقراری مسابقات ورزشی سراسری تحت عنوان جام همدان، برگزاری سمینارهای فرهنگی، اجتماعی، برگزاری کلیه مناسبت ها به مرکزیت همدان، ایجاد تشکل های دوستدار همدان در سراسر کشور، دعوت از مقامات رسمی از جمله وزرا و روسای نهادهای کشور هر کدام در یک ماه از سال، اجرای طرح ۳۶۰ روز دور همدان شامل تهیه سفرنامه مصور استان همدان، برگزاری کنگره های سراسری دانشجویی، خبرنگاری و سایر N.G.O ها، ایجاد پژوهشکده همدان شناسی، بررسی امکانات شهر همدان به عنوان مرکز آموزش عالی ایران، بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان استان در طول انقلاب اسلامی، تدوین کتاب همدان، اعزام گروه های روابط عمومی ادارات استان برای معرفی استان همدان، تجلیل از صنعت کاران، کشاورزان، معلمان، کارمندان، و مدیران نمونه در طی سال اشاره کرد.

وی در پایان گفت: پیش بینی می شود که با معرفی همدان به عنوان استان سال ۹۰، سابقه بسیار درخشان فرهنگی و تاریخی این استان بیش از پیش شناخته شده و این معرفی منشاء شگفتی همگان، خودباوری در جوانان و بالارفتن عزت نفس در ساکنین این استان کهن شود.

به نقل از خبرگزاری برنا