لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

سرپرست دفتر موزه میراث روستایی گیلان گفت: موزه میراث روستایی گیلان به عنوان طرح برتر همایش ملی معماری و طراحی شهری انتخاب شده است.

«کیانوش لیاقت ورز» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود این همایش از سوم تا ششم اردیبهشت ماه با هدف انتخاب و معرفی فعالیت های برتر معماری و طراحی شهری از سوی وزارت مسکن و شهرسازی در استان اصفهان برگزار است.

وی اظهار داشت: در این همایش طرح موزه میراث روستایی گیلان جزء ۱۵ طرح برتر ارسالی شناخته شد.

وی همچنین یادآور شد: به مناسبت روز معمار از سوی گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گیلان همایشی به همراه نمایشگاه تخصصی معماری در محل موزه میراث روستایی برگزار می شود.

لیاقت ورز، زمان برگزاری این همایش را ششم اردیبهشت ماه امسال عنوان کرد.

موزه میراث روستایی گیلان در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار در پارک جنگلی سراوان رشت، در مسیر جاده رشت تهران، نرسیده به پلیس راه واقع شده است.

در این موزه نحوه زندگی، آداب و رسوم یک صد ساله روستاییان گیلانی با بافت های مختلف فرهنگی (تا کنون هشت نوع بافت آن در نواحی شرق، غرب و جنوب این استان شناسایی و به این مکان منتقل شده است)، به نمایش گذاشته شده است.

فاز مطالعات مقدماتی موزه یادشده از اوایل سال ۸۱ آغاز و در اردیبهشت ۸۴ نخستین کارگاه این طرح (حوزه فرهنگی و معماری جلگه شرق گیلان) افتتاح شده است.

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – اردیبهشت  ۱۳۸۶

تدوین و آماده سازی برای انتشار در وب سایت : شهره السادات عربشاهی