لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

به نام خدا

دویست و بیست و ششمین گفتمان هنر و معماری

رویکردهای نوین برای گسترش مرزهای دانش و پاسخ به نیازهای امروز و فردا، تاسیس دانشگاه هایی را ضروری ساخته است که با فرایندهای نوین آموزش و پژوهش، نه تنها زمینه گسترش علم و تغییر مرزهای دانش را فراهم ساختند بلکه با نگاهی به ضرورتهای امروز جهان، زمینه تحقق اهدافی را پدید می آورند که بتواند دنیایی بهتر برای انسان ها خلق نماید.

در همین راستا دانش امروز بشر در جهت تبدیل شدن به فناوری و کاربردی شدن در زمینه های مختلف، باید رویکردهای نوین را برای دستیابی به اهداف جدیدی که پیش روی جوامع قرار دارد، فراهم نماید.

دانشگاه های نسل سوم و چهارم در جهت تبدیل دانش به ثروت و کارآفرینی، با هدف پاسخ به نیازهای جوامع امروز و فردا باید گام بردارند. به همین جهت، مجموعه هایی از این دست، با هدف تحقق اهدافی که رویکردهای نوینی برای ساختن زندگی بهتر انسان ها را ارائه می نماید، بوجود آمده است.

ارتقاء کیفیت آموزش به عنوان یک ضرورت در جامعه امروز ایران و نیز ایجاد رشته هایی که می تواند تحقق اهداف جدید مانند پایداری، معماری سبز، حفظ محیط زیست، بهینه سازی مصرف انرژی و … را در جامعه امکانپذیر سازد، بخشی از رویکردهای این دانشگاه به شمار می رود.

این ساختار، در صدد ارائه روش های نوین آموزش با بهره گیری از آخرین دستاوردهای علمی و ارائه الگویی نوین برای تحقق اهداف فردا تاسیس گردیده است و نشان دهنده عزم و تصمیم برای بهره گیری از دانش امروز به منظور تحقق اهداف فرداست. انتظار می رود رویکردی چنین، بنای ماندگار و استواری را به ارمغان آورد تا هدف به کارگیری دانش امروز برای شکل گیری دانشگاه فردا محقق گردد.

در دویست و بیست و ششمین گفتمان هنر و معماری، خانم دکتر آناهیتا مقبلی و آقایان دکتر محمود گلابچی، دکتر عبدالرضا محسنی، دکتر متین علاقه مندان، دکتر علیرضا اژدری و مهندس امیرحسین همتی سخن خوانند گفت که با نمایش فیلم همراه است.

زمان:یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۴ الی ۱۶

مکان:موزه هنرهای آئینی امام علی (ع) خیابان ولیعصر (عج) – بالاتر از ظفر – بلوار اسفندیار – شماره ۳۵