لوگو-انجمن مفاخر معماری ایران-بلاگ

خبرگزاری آنا: «نقش خیال» عنوان برنامه ای جدید در رادیو فرهنگ است که هر هفته شنبه ها با موضوع معماری با رویکرد فرهنگی – تاریخی – نظری پخش می شود.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، فرامرز علیخانی سردبیر و تهیه کننده این برنامه می گوید: برنامه نقش خیال که برنامه تازه ای از رادیو فرهنگ است جای خالی معماری در برنامه های رادیو فرهنگ به عنوان یکی از کهن ترین و باسابقه ترین هنر ایرانیان را پر کرده است.

وی افزود: در برنامه نقش خیال علی اعطا یکی از کارشناسان صاحب نام معماری به عنوان کارشناس در برنامه حضوردارند و در راستای بالابردن دانش عمومی مردم در مورد معماری موضوعاتی را طرح می کنند با کارشناسان  و صاحبنظران این زمینه به بحث و گفتگو می نشینند.

علیخانی  به بهره گیری از اساتیدی چون دکتر اسکندر مختاری نویسنده کتاب «میراث معماری مدرن در ایران» اشاره کرد و گفت: در برنامه این هفته نقش خیال که شنبه ۸ تیر پخش می شود، علی اعطا  با دکتر مختاری درباره چگونگی ثبت بناهای معماری در فهرست آثار ملی گفتگو می کنند که البته تنها آثار تاریخی را در برنمی گیرد بلکه آثار غیرتاریخی را نیز شامل می شود.

تهیه کنده نقش خیال در پایان افزود: تا کنون در برنامه ی نقش خیال ، با صاحبنظرانی همچون احمد خوشنویس، مهدی حجت، علیرضا قهاری، محمد مهدی محمودی،ایمان رییسی، حمیدرضا شایان گفتگو شده است و موضوعاتی همچون “باغ ایرانی” ، “ارزش های فرهنگی میراث معماری” ، “منظر فرهنگی – تاریخی” ، “فضاهای باز شهری در معماری ایران” ، “زمینه گرایی” مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

این برنامه کاری از گروه مطالعات فرهنگی است که  شنبه ها از ساعت ۱۷ تا ۱۷:۳۰ به سردبیری و تهیه کنندگی فرانرز علیخانی از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ پخش می شود.